Kominek kaflowy i kuchnia ogrodowa

Marki dn. 09-06-2011

Od trzech sezonów jestem intensywnym użytkownikiem kominka kumulacyjnego w cieplej zabudowie kaflowej wraz z turbinowym rozprowadzenie ciepła do pomieszczeń na piętrze. System został zaprojektowany i zrealizowany przez firmę "Buławski Ogniska Domowe". Zarówno etap projektu jak i realizacji został przeprowadzony bardzo profesjonalnie i sprawnie nie pozostawiając
wątpliwości, że decyzja o wyborze wykonawcy podjęta była  słusznie.

Cały system jest intensywnie użytkowany od 3 sezonów zimowych. W każdym z sezonów było około 200 dni z rozpalonym kominkiem.  Bardzo sprawdza się masa kumulacyjna pod kaflami. Co prawda jej rozgrzanie zajmuje 1.5h do 2h ale po wieczornym paleniu ściana trzyma ciepło do rana dnia następnego. Ciepło oddane do pomieszczenia w ten sposób jest o wiele bardziej komfortowe dla otoczenia. Warto też wspomnieć o drewnie do palenia. Musi być bardzo dobrze wysuszone. Różnica w wydajności drewna nie do końca przesuszonego jest ogromna.

Firmę mogę polecić z czystym sumieniem jako profesjonalnego i terminowego wykonawcę takich systemów.
Widać,  że wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata są wykorzystywane w sposób profesjonalny.

Po 2 latach użytkowania kominka kumulacyjnego w ciepłej zabudowie kaflowej, zdecydowaliśmy się powierzyć tej samej firmie ("Buławski Ogniska Domowe") projekt i wykonawstwo ogrodowego pieca chlebowego wraz z wędzarnią i grilem.
To co powstało przerosło nasze oczekiwania. Cala budowla jest dekoracja naszego ogrodu, a co najważniejsze wędzonki, chleb i pizza robiona w palenisku wychodzą przednie. Polecam taki piec/kuchnie ogrodowa na letnie pikniki i spotkania w gronie rodzinnym i przyjaciół.

K i M. Cz.


Piece Royal Nosta

historyczne piece kaflowe w nowej szacie

Zapytaj nas o cenę

Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys. Prześlij zapytanie

Pogotowie kominkowe 24h

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Skontaktuj się

Zastanawiasz się ?

Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc. Zleć nam usługę

Oferta   Usługi   Galeria   Case Studies   Wiedza   Kontakt