Kominek kumulacyjny

Warszawa 20-02-2011

Pan Roland Buławski

OGNISKA DOMOWE

Jesteśmy od trzech lat użytkownikami wykonanego przez Pana firmę (i według przygotowanego przez p. Kamilę Marchewkę projektu) pieca kaflowego.

Na etapie budowy, kiedy dokonywaliśmy wyboru spośród wielu wykonawców i wielu najróżniejszych opinii, Pana oferta wydała nam się najbardziej profesjonalna i rzetelna, a rozmowy z Panem, jak i Pana pracownikami utwierdziły nas w przekonaniu o wielkiej wiedzy i fachowości z jaką podchodzicie do „kominków”.

Nasze oczekiwania były raczej nietypowe… nie chcieliśmy nowoczesnego kominka (izolowanego wełną, gdzie niemal całe ciepło „idzie w komin”), ale poszukiwaliśmy najbardziej ekonomicznego kominka, który… ładnie wygląda, daje dużo ciepła, jest estetyczny i nie brudzi… tj. po kilku sezonach nie trzeba czyścić czopucha ani malować ścian czy sufitu nad kratkami nawiewowymi (DGP).

Ponieważ wystrój domu nawiązuje do … „poprzedniej epoki” oczekiwaliśmy kominka, który nie burzyłby aranżacji wnętrz. Projekt jaki nam Państwo zaproponowali oraz rozwiązania technologiczne (pięć pierścieni „szamotowych”, przez które przechodzi dym z kominka zanim trafi do atmosfery – pozostawiając znaczną część ciepła w domu; płyty szamotowe odbierające ciepło z komory spalania i oddające je stopniowo do pomieszczenia oraz system czerpni powietrza do grawitacyjnego DGP, które powoduje, że powietrze ogrzewające się wewnątrz pieca unosi się swobodnie specjalnymi kanałami bez „przypieczonego” kurzu do pokoi na piętrze) przekonały nas ostatecznie do wyboru Państwa oferty. Cena była dla nas … co tu dużo mówić … kosmiczna…

Podjęliśmy jednak ryzyko i podpisaliśmy z Państwem umowę na wykonanie pieca kaflowego. Niestety nie obyło się bez … małych wpadek…m.in. opóźnienie w rozpoczęciu prac…

Teraz po trzech sezonach intensywnej eksploatacji pieca możemy powiedzieć, iż według naszych szacunków zwróciła nam się ok. 1/3 kosztów inwestycji w postaci zdecydowanie niższych rachunków za gaz. Przy stałej temperaturze w domu ok. 21-22 oC mamy niższe rachunki za ten sam okres niż nasi sąsiedzi.

Jesteśmy zadowoleni z podjętej przed laty decyzji i chętnie polecamy Państwa firmę naszym przyjaciołom i znajomym.

Z poważaniem,

D. i J. B.


Kuchnie kaflowe

Niezawodne rozwiązania do gotowania i ogrzewania drewnem

Zapytaj nas o cenę

Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys. Prześlij zapytanie

Pogotowie kominkowe 24h

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Skontaktuj się

Zastanawiasz się ?

Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc. Zleć nam usługę

Oferta   Usługi   Galeria   Case Studies   Wiedza   Kontakt