Kominki Focus

Twórcą firmy Focus jest Francuz Dominique Imbert, urodzony w 1940 roku w Montpeller.

Studiował literaturę na uniwersytecie w Londynie i Paryżu i po 4 latach rozpoczął swoją pracę jako etnolog na Alasce. Oprócz tego był wykładowcą socjologii na Sorbonie, a w końcu został nauczycielem literatury w liceum w Paryżu.

Porzucił jednak taki styl życia i odnalazł swoje „powołanie” w zupełnie odmiennej dziedzinie- i stworzył w 1967roku w miasteczku Viol-le-Fort oddalonym o 25 km od Montpellier, pracownię rzeźby w metalu. Poprzez rzeźby wyrażał swoje emocje, myśli i namiętności i oddawał się temu bez reszty. Z czasem zaczął tworzyć również przedmioty i meble.

Zaprojektowanie pierwszego kominka, którym zachwycili się współcześni mu ludzie zadecydowało o stworzeniu przez Imberta swojej własnej firmy- Focus.

Początkowo jego projekty podwieszanych  i obrotowych kominków ze stali były przedmiotem szyderstw i prześmiewczych głosów ze strony kolegów , jednak uparty i stanowczy Dominique Imbert nie zraził się tymi nieprzychylnymi opiniami.
Wręcz przeciwnie- Imbert motywował swój zespół do wytężonej pracy i starał się jak najlepiej zarządzać swoim procesem twórczym niezależnie od panujących mód i gustów.


Nacisk kładł przede wszystkim na jakość swoich wyrobów, jakość wykonywanych projektów, konkretnych wzorów oraz produkcji. To zadecydowało o tym, ze z czasem zyskiwał coraz większą klientelę. Jego firma stała się popularna nie tylko w Europie, ale także w Azji, gdzie odniosła wielki sukces.

Firma Focus obecnie realizuje 48% sprzedaży na eksport. Stale powiększa się jednak obszar docelowy  produktów, np. Beneluks, Szwajcaria, Niemcy i Europa Wschodnia (Polska, Rosja, kraje nadbałtyckie), co może wkrótce doprowadzić do osiągnięcia  60% eksportu.

Firma Focus została zauważona na światowym rynku i otrzymała wyróżnienia na azjatyckich i zachodnioeuropejskich targach. Niektóre modele zostały wybrane przez narodowe lub międzynarodowe muzea sztuki współczesnej, wśród których można wskazać Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku i Muzeum Sztuki Współczesnej w Sztokholmie

W ofercie firmy Focus znajdują się różne modele kominków. Niektóre formy występują jako wkłady zamknięte, inne jako paleniska otwarte.
Firma Focus proponuje:
-    wkłady podwieszane i obracające się o 360° na skutek popchnięcia dłonią,
-    wkłady podwieszane, nie obrotowe,
-    wkłady stałe, na nóżce wyposażonej w popielnik i regulację dopływu powietrza z zewnątrz lub oparte na murowanym lub kamiennym cokole oraz
-    modele zintegrowane z murowaną konstrukcją.

Wszystkie modele gamy urządzeń Focus posiadają:
- gwarancję na dobre funkcjonowanie,
- gwarancję na istnienie jakiejkolwiek wady koncepcyjnej, strukturalnej lub produkcyjnej.

Gwarancje te, oprócz powodów przypadkowych, zaczynają obowiązywać z dniem uruchomienia wkładu i obowiązują przez okres 10 lat.

Kominki  firmy Focus to modele najnowszej generacji, łączące w sobie oryginalne, nowoczesne wzory z pięknem i prostotą minionych mód, wydobywając z nich kwintesencję delikatności wzorów i artystycznego kunsztu.

Piece Royal Nosta

historyczne piece kaflowe w nowej szacie

Zapytaj nas o cenę

Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys. Prześlij zapytanie

Pogotowie kominkowe 24h

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Skontaktuj się

Zastanawiasz się ?

Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc. Zleć nam usługę

Oferta   Usługi   Galeria   Case Studies   Wiedza   Kontakt