Sauny fińskie

 • Ciepło, para i woda w doskonałej harmonii; nowoczesne wyroby doskonale dopasowane do współczesnych wymagań – to składa się na koncepcję Tylö na dziś i jutro.

 •  

 • To nie przypadek, że prawie w każdym domu w Skandynawii znajduje się sauna lub łaźnia parowa. Właśnie w Szwecji mieści się siedziba wiodącego producenta saun, łaźni parowych oraz natrysków wielofunkcyjnych – firmy Tylö. Od 1949 roku, kiedy to powstała firma, tworzą i udoskonalają swoje produkty czyniąc je coraz lepszymi, bezpieczniejszymi i tańszymi w eksploatacji. Obecnie firma, Tylö posiada swoje przedstawicielstwa na całym świecie.

 •  

 • O korzyściach kąpieli w saunie nie trzeba przekonywać kogoś, kto choć raz skorzystał z tego dobrodziejstwa. I wbrew powszechnym opiniom sauny nie są przeznaczone jedynie dla hoteli, klubów odnowy biologicznej czy obiektów sportowych. Praktycznie w każdym domu, a nawet mieszkaniu możemy urządzić saunę. Wcale nie musi być to kosztowna inwestycja. Jednak aby sauna spełniała swój cel, musi być zaprojektowana i wykonana według kilku ważnych zasad, a użyte materiały powinny być najwyższej jakości.

 • W dzisiejszych czasach zamontowanie sauny w domu przestało przekraczać możliwości bardzo wielu rodzin. Sauny są dostępne w szerokiej gamie wymiarów i modeli – od niewielkich kabin, które bez trudu można wkomponować w wystrój łazienki, do dużych, luksusowo wyposażonych saun, w których mogą wypoczywać całe rodziny lub zaproszeni na spotkania goście i krewni.

 • Wyróżniamy trzy rodzaje kąpieli w saunie:

  • sauna sucha - zwana staroszwedzką, charakteryzuje się bardzo wysoka temperaturą ok. 90-110°C, przy niskim poziomie wilgotności 10%. W suchej saunie powietrze powoduje szybkie wysuszanie się skóry i pocenie się 

   

  •  sauna mokra - kąpiel rozpoczyna się od temperatury 50°C, a gdy organizm przyzwyczai się - temperatura rośnie do ok. 70-90°C. Co pewien czas należy polewać wodą rozgrzane kamienie, umieszczone na szczycie pieca, co powoduje powstawanie pary wodnej zwiększającej wilgotność powietrza do 25-39% 

   

  •  tylarium - sauna parowo-ziołowa jest najnowszym sposobem kąpieli w saunie. Warunki w niej panujące są znacznie łagodniejsze- odpowiednie dla większości osób, nawet dla małych dzieci. Stosuje się w niej piece z generatorem pary wodnej, dzięki któremu powietrze osiąga wilgotność około 40-65% przy temperaturze 45-65°C. Piec może być wyposażony w pojemnik na zioła i olejki eteryczne, przez który przepuszczana jest para wodna, co umożliwia stosowanie inhalacji ziołowych.

 • Kuchnie kaflowe

  Niezawodne rozwiązania do gotowania i ogrzewania drewnem

  Zapytaj nas o cenę

  Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys. Prześlij zapytanie

  Pogotowie kominkowe 24h

  Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Skontaktuj się

  Zastanawiasz się ?

  Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc. Zleć nam usługę

  Oferta   Usługi   Galeria   Case Studies   Wiedza   Kontakt