Modułowa budowa pieca

BIS - Podstawa Izolująca

Elementy izolacyjne podstawy masy akumulacyjnej - KMS.

 

 

 

 

 

KMS - Ceramiczna, Modułowa Masa Akumulacyjna

System KMS firmy ORTNER jest to szereg kształtek pozwalających na szybką budowę masy akumulacyjnej pieca kaflowego. Modułowa ceramiczna masa akumulacyjna stanowi nowość w dziedzinie magazynowania ciepła, posiada doskonałe właściwości termodynamiczne i stawia niewielkie opory przemieszczającym się w jego wnętrzu gazom grzewczym. Zamiast zwyczajnych mas szamotowych zastosowana jest wysokiej jakości ceramika glinianowa. Stosowany do produkcji materiał naturalny jest przetwarzany w specjalnym procesie obróbki i wypalany w temperaturze 1150 °C.
Tajemnica tych modułów masy akumulacyjnej o gęstości 2,6 kg/dm
3 polega na dokładnych proporcjach związków krzemu i węgla z gliną o wysokiej zawartości glinianów, które gwarantują wyjątkowe połączenie zdolności do pobierania i przewodzenia ciepła z optymalnym jego magazynowaniem. W ten sposób udało się osiągnąć jak dotąd niepobitą kombinację właściwości istotnych dla ceramicznych mas akumulacyjnych.
Masę akumulacyjną można zbudować szybko i sprawnie przy wykorzystaniu niewielu elementów wyjściowych. Poszczególne elementy są bardzo dokładnie dopasowane i samonośne. Za pomocą specjalnego kleju Orfix łączy się je wodoodpornie w sposób szczelny dla gazów i kwasów. Znajdujący się wewnątrz kanał gazu grzewczego utrzymuje na całej długości dokładnie 180 mm średnicy, co zapewnia nieznaczne tylko opory przepływu (ok. 0,4 Pa/m). Brak jakichkolwiek zwężeń i rozszerzeń sprawia, że kanał nie wymaga częstego czyszczenia z lotnego popiołu.
Blok masy akumulacyjnej stawiany jest wolnostojąco wewnątrz indywidualnie zaprojektowanej obudowy pieca. Wkład grzewczy i masa akumulacyjna powinny znajdować się w jednej komorze grzewczej pieca, aby w ten sposób zoptymalizować promieniowanie cieplne. Możliwe są także nietypowe formy akumulacyjnej, takie jak kominy grzewcze przechodzące przez kilka kondygnacji.
Idealny odstęp pomiędzy masą akumulacyjną a ścianą zewnętrzną pieca wynosi 3-5 cm. Maksymalny odstęp nie powinien przekraczać 25-30 cm. W przypadku większych odstępów pomiędzy masą akumlacyjną a ścianą zewnętrzną warto zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w komorze grzewczej, aby tym samym osiągnąć równomierną temperaturę na powierzchni pieca.
Dla pieców z systemem KMS zaleca się zamknięty typ budowy pieca. Jeśli w obudowie przewidziano kratki wentylacyjne, muszą być one zamykane.
Ze względu na dużą pojemność cieplną i gęstość masy akumulacyjnej oddawanie ciepła rozpoczyna się dopiero po pewnym czasie od rozpalenia w piecu. Temperatura na wejściu do kotła może być na początku o ok. 50°C niższa niż zalecana, stąd potrzebny jest osobny, krótki kanał rozpałowy.

Piec akumulacyjny G10

Duża szyba pozwala nam na obserwację płomieni a specjalna forma paleniska, pokrywa przepałowa i ułożenie dysz dostarczających powietrze zapewniają bardzo dokładne spalanie. Komora spalania na 10 kg miękkiego lub 15 kg twardego drewna.

Zaletą pieca akumulacyjnego jest prosty i szybki montaż.

 

 

 

 

 

 

Ceramiczne Krążki Akumulacyjne

Kompaktowe moduły masy akumulacyjnej - ich liczba jest zależna od planowanej charakterystyki pieca.

W nowoczesnym budownictwie brak miejsca nie pozwala często na postawienie większego pieca z rozlokowaną obok ceramiczną masą akumulacyjną, postanowiliśmy umieścić ją bezpośrednio na wkładzie. Jak w przypadku systemu KMS, na tę okazję stworzyliśmy specjalny system modułowy, (nasadowa, modułowa masa akumulacyjna).
Poszczególne moduły przypominają krążki, w których wnętrzu znajduje się spiralny kanał. Moduły wykonane są z szamotu o silnych właściwościach przewodzenia ciepła. Całość jest ustawiana bezpośrednio na wkładzie, albo z zastosowaniem specjalnego pierścienia adaptacyjnego. Klejenie modułów nie jest konieczne, ponieważ waga krążka wynosząca 21 kg oraz umieszczone na łączeniach sznury uszczelniające gwarantują dobre uszczelnienie pod wpływem ciężaru. Zwieńczenie stanowi pokrywa ceramiczna zaopatrzona w pionowe lub poziome ujście dla spalin.
Spiralna geometria kanału sprawia, że podczas przepływu gazy są dociskane do ścian zewnętrznych przez siłę odśrodkową i w ten sposób mogą optymalnie oddawać ciepło. Korzystne prowadzenie gazów oraz efektywna powierzchnia oddawania ciepła wynosząca 525 cm2 na jeden moduł gwarantują, że ciąg kominowy nie jest zakłócany, a podczas podkładania z komory spalania nie wydostaje się dym.

Piec okrągły RO440

Serce kompaktowego pieca kaflowego.

Potrzebuje bardzo mało miejsca – masa akumulacyjna jest ustawiana bezpośrednio na piecu. Piec potrzebuje zaledwie Ø 44 cm u podstawy. Ciężar masy akumulacyjnej zależy od liczby użytych krążków. Murowanie kanału nie jest konieczne, ponieważ krążki zastępują jego funkcje.

Nowe, przeszkone drzwiczki paleniska dają ładny widok na ogień. Dopracoana w szczegółach technika zawirowań we wnętrzu komory spalania gwarantuje czyste spalanie. Stelaż można regulować na wysokość. Piec dostępny jest w dwóch wariantach: z obsługą ręczną i automatyczną.

 

 

 


Grzejnik cool heat

nieodłączny element urządzonego ze smakiem wnętrza

Zapytaj nas o cenę

Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys. Prześlij zapytanie

Pogotowie kominkowe 24h

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Skontaktuj się

Zastanawiasz się ?

Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc. Zleć nam usługę

Oferta   Usługi   Galeria   Case Studies   Wiedza   Kontakt