Modułowa budowa pieca
BIS - Podstawa Izolująca
Elementy izolacyjne podstawy masy akumulacyjnej - KMS.
KMS - Ceramiczna, Modułowa Masa Akumulacyjna
System KMS firmy ORTNER jest to szereg kształtek pozwalających na szybką budowę masy akumulacyjnej pieca kaflowego. Modułowa ceramiczna masa akumulacyjna stanowi nowość w dziedzinie magazynowania ciepła, posiada doskonałe właściwości termodynamiczne i stawia niewielkie opory przemieszczającym się w jego wnętrzu gazom grzewczym. Zamiast zwyczajnych mas szamotowych zastosowana jest wysokiej jakości ceramika glinianowa. Stosowany do produkcji materiał naturalny jest przetwarzany w specjalnym procesie obróbki i wypalany w temperaturze 1150 °C.
Tajemnica tych modułów masy akumulacyjnej o gęstości 2,6 kg/dm3 polega na dokładnych proporcjach związków krzemu i węgla z gliną o wysokiej zawartości glinianów, które gwarantują wyjątkowe połączenie zdolności do pobierania i przewodzenia ciepła z optymalnym jego magazynowaniem. W ten sposób udało się osiągnąć jak dotąd niepobitą kombinację właściwości istotnych dla ceramicznych mas akumulacyjnych.
Masę akumulacyjną można zbudować szybko i sprawnie przy wykorzystaniu niewielu elementów wyjściowych. Poszczególne elementy są bardzo dokładnie dopasowane i samonośne. Za pomocą specjalnego kleju Orfix łączy się je wodoodpornie w sposób szczelny dla gazów i kwasów. Znajdujący się wewnątrz kanał gazu grzewczego utrzymuje na całej długości dokładnie 180 mm średnicy, co zapewnia nieznaczne tylko opory przepływu (ok. 0,4 Pa/m). Brak jakichkolwiek zwężeń i rozszerzeń sprawia, że kanał nie wymaga częstego czyszczenia z lotnego popiołu.
Blok masy akumulacyjnej stawiany jest wolnostojąco wewnątrz indywidualnie zaprojektowanej obudowy pieca. Wkład grzewczy i masa akumulacyjna powinny znajdować się w jednej komorze grzewczej pieca, aby w ten sposób zoptymalizować promieniowanie cieplne. Możliwe są także nietypowe formy akumulacyjnej, takie jak kominy grzewcze przechodzące przez kilka kondygnacji.
Idealny odstęp pomiędzy masą akumulacyjną a ścianą zewnętrzną pieca wynosi 3-5 cm. Maksymalny odstęp nie powinien przekraczać 25-30 cm. W przypadku większych odstępów pomiędzy masą akumlacyjną a ścianą zewnętrzną warto zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w komorze grzewczej, aby tym samym osiągnąć równomierną temperaturę na powierzchni pieca.
Dla pieców z systemem KMS zaleca się zamknięty typ budowy pieca. Jeśli w obudowie przewidziano kratki wentylacyjne, muszą być one zamykane.
Ze względu na dużą pojemność cieplną i gęstość masy akumulacyjnej oddawanie ciepła rozpoczyna się dopiero po pewnym czasie od rozpalenia w piecu. Temperatura na wejściu do kotła może być na początku o ok. 50°C niższa niż zalecana, stąd potrzebny jest osobny, krótki kanał rozpałowy.
Piec akumulacyjny G10
Duża szyba pozwala nam na obserwację płomieni a specjalna forma paleniska, pokrywa przepałowa i ułożenie dysz dostarczających powietrze zapewniają bardzo dokładne spalanie. Komora spalania na 10 kg miękkiego lub 15 kg twardego drewna.
Zaletą pieca akumulacyjnego jest prosty i szybki montaż.
Ceramiczne Krążki Akumulacyjne
Kompaktowe moduły masy akumulacyjnej - ich liczba jest zależna od planowanej charakterystyki pieca.
W nowoczesnym budownictwie brak miejsca nie pozwala często na postawienie większego pieca z rozlokowaną obok ceramiczną masą akumulacyjną, postanowiliśmy umieścić ją bezpośrednio na wkładzie. Jak w przypadku systemu KMS, na tę okazję stworzyliśmy specjalny system modułowy, (nasadowa, modułowa masa akumulacyjna).
Poszczególne moduły przypominają krążki, w których wnętrzu znajduje się spiralny kanał. Moduły wykonane są z szamotu o silnych właściwościach przewodzenia ciepła. Całość jest ustawiana bezpośrednio na wkładzie, albo z zastosowaniem specjalnego pierścienia adaptacyjnego. Klejenie modułów nie jest konieczne, ponieważ waga krążka wynosząca 21 kg oraz umieszczone na łączeniach sznury uszczelniające gwarantują dobre uszczelnienie pod wpływem ciężaru. Zwieńczenie stanowi pokrywa ceramiczna zaopatrzona w pionowe lub poziome ujście dla spalin.
Spiralna geometria kanału sprawia, że podczas przepływu gazy są dociskane do ścian zewnętrznych przez siłę odśrodkową i w ten sposób mogą optymalnie oddawać ciepło. Korzystne prowadzenie gazów oraz efektywna powierzchnia oddawania ciepła wynosząca 525 cm2 na jeden moduł gwarantują, że ciąg kominowy nie jest zakłócany, a podczas podkładania z komory spalania nie wydostaje się dym.
Piec okrągły RO440
Serce kompaktowego pieca kaflowego.
Potrzebuje bardzo mało miejsca – masa akumulacyjna jest ustawiana bezpośrednio na piecu. Piec potrzebuje zaledwie Ø 44 cm u podstawy. Ciężar masy akumulacyjnej zależy od liczby użytych krążków. Murowanie kanału nie jest konieczne, ponieważ krążki zastępują jego funkcje.
Nowe, przeszkone drzwiczki paleniska dają ładny widok na ogień. Dopracoana w szczegółach technika zawirowań we wnętrzu komory spalania gwarantuje czyste spalanie. Stelaż można regulować na wysokość. Piec dostępny jest w dwóch wariantach: z obsługą ręczną i automatyczną.
Zapytaj nas o cenę
Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys.
Prześlij zapytanie
Pogotowie kominkowe 24h
Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet.
Skontaktuj się
Zastanawiasz się ?
Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc.
Zleć nam usługę
- Kuchnie kaflowe Kuchnie kaflowe to kwintesencja domowego ogniska. Cóż piękniejszego mogłoby być centralnym punktem kuchni. Dodajmy do tego możliwość ogrzewania i mamy wszystko czego potrzeba. Dzisiaj kuchnie kaflowe wracają do łask nie bez powodu. Piękno, romantyzm i rozsądne wykorzystanie energii cieplnej. Wykończeniem kuchni kaflowych są profesjonalne kafle piecowe Sommerhuber.
- Małe piece kaflowe Szamotowe piece kaflowe z fabryki Sommerhuber dzięki swojej smukłej budowie może być zainstalowany nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Serce kompaktowego pieca kaflowego potrzebuje bardzo mało miejsca - masa akumulacyjna jest ustawiana bezpośrednio na piecu. Uzupełnieniem całości są przepiękne kafle piecowe.
- Wkłady kominkowe W porównaniu z tradycyjnym grzejnikami kominki są bardziej efektywne i piękniejsze. Zastosowanie odpowiedniego wkładu to ważny krok w wyborze kominka. W ofercie: wkłady wielkoformatowe, wkłady narożne, wkłady półokrągłe oraz z szybą pryzmatyczną. Wkłady kominkowe Spartherm to dobre rozwiązanie dla Twojego domu.
- Piece kaflowe Dobry piec kaflowy podoba się wszystkim i jest obecny w licznych domach, jako wysoki piec typowy dla miast albo jako wiejski piec izbowy. Zawdzięcza to zapewne temu, że stanowi przedmiot niejako ponadczasowy. Piec kaflowy to piękno ale także efektywne źródło ciepła. W ofercie firmy: wkłady piecowe, piece kaflowe z dużą szybą, piece kaflowe kumulacyjne, piece kaflowe typu kombi.
- Kominki Nic nie budzi więcej emocji w domowym otoczeniu niż atmosfera roztaczająca się wokół kominka. Kominki klasyczne doskonale komponują się z wnętrzami w starym stylu. W naszej ofercie także wkłady kominkowe, obudowy kominkowe, kominki elektryczne, kominki fokus. W ofercie wkłady kominkowe firmy SPARTHERM, które wyróżniają się eleganckim wyglądem i bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi.